Lisa Allebone |
Imperial College |
Phil Allport |
Liverpool |
Sarah Allwood |
Manchester |
Jonathan Anderson |
Dublin |
Paul Bacon |
Birmingham |
David Bailey |
Bristol |
Orlando Villalobos Baillie |
Birmingham |
Deborah Bard |
Edinburgh |
Roger John Barlow |
Manchester |
Chris Barnes |
Imperial |
Adrian Bevan |
Liverpool |
Andy Blake |
Cambridge |
Guennadi Borissov |
Lancaster |
Frederic M Brochu |
Cambridge |
Jim Brooke |
Bristol |
Paul Brooks |
IPPP Durham |
Clare Brown |
RHUL |
Robert Michael Brown |
RAL |
Andy Buckley |
Cambridge |
David Bugg |
QMUL |
Stephen Bull |
Birmingham |
Philip Burrows |
QMUL |
Anatael Cabrera |
Oxford |
David Cameron |
Glasgow |
John Carter |
RHUL |
Roger John Cashmore |
Oxford |
Reinhardt Chamonal |
Edinburgh |
Dave Charlton |
Birmingham |
Teh Lee Cheng |
RHUL |
Philip Clark |
Edinburgh |
Peter Clarke |
UCL |
David Colling |
Imperial College |
Susan Cooper |
Oxford |
Christopher Cormack |
QMUL |
John Dainton |
Liverpool |
Chris Damerell |
RAL |
Brian George Eveleigh Davies |
Lancaster |
Gavin Davies |
Imperial College |
Athanasios Dedes |
IPPP Durham |
Antonella De Santo |
RHUL |
Guy Dewhirst |
Imperial College |
Michael Dinsdale |
IPPP Durham |
James E Dodd |
ETT |
Matthew Steven Doidge |
Lancaster |
John Dowell |
Birmingham |
Tony Doyle |
Glasgow |
Ian Duerdoth |
Manchester |
Alasdair Earl |
Edinburgh |
Christina Louise Edgar |
Manchester |
Arwel Evans |
Liverpool |
David Evans |
Birmingham |
Robert Flack |
RHUL |
Kelly Ford |
Birmingham |
Darren Forde |
IPPP Durham |
Jeff Forshaw |
Manchester |
Erwin Gabathuler |
Liverpool |
James Gaillard |
Imperial |
Anant Gajjar |
Liverpool |
Bruce Gallop |
Birmingham |
John Garvey |
Birmingham |
Katherine George |
Liverpool |
Nigel Glover |
IPPP Durham |
Jose Ricardo Morais Silva Goncalo |
RHUL |
John Green |
Oxford |
Keith Green |
Sussex |
Jim Grozier |
Sussex |
Carl Gwilliam |
Manchester |
Joanna Hamilton |
Glasgow |
Neville Harnew |
Oxford |
Paul Harrison |
Warwick |
Theresa Harrison |
Birmingham |
Jeffrey Hartnell |
Oxford |
Chris Hawkes |
Birmingham |
Helen Hayward |
Liverpool |
Greg Heath |
Bristol |
Robert Charles William Henderson |
Lancaster |
Oliver Henshaw |
Birmingham |
Rolf Heuer |
DESY |
Sonja Hillert |
Oxford |
Stephen Hillier |
Birmingham |
Danny Hindson |
Oxford |
Ivan Hollins |
Birmingham |
Daniel Holmes |
Bristol |
Simon Holmes |
Oxford |
David Hopkins |
RHUL |
Robert James Hollingworth |
Sheffield |
Amber Helen Jenkins |
Imperial College |
Leo Jenner |
UCL |
David Jones |
Liverpool |
Michael AS Jones |
Manchester |
Roger W L Jones |
Lancaster |
Peter Kalmus |
QMUL |
James Karamath |
Sussex |
Vakhtang Kartvelishvili |
Lancaster |
Shiv Kaushal |
Manchester |
Marc Kelly |
Bristol |
Ian Richard Kenyon |
Birmingham |
Akram Khan |
Brunel |
Graham Kilvington |
RHUL |
Jessica Ann Kirkpatrick |
Sheffield |
Scott Kolya
| Manchester |
Nikos Konstantinidis |
UCL |
George Lafferty |
Manchester |
Mark Lancaster |
UCL |
Thomas Edward Latham |
Bristol |
James Lawrence |
Edinburgh |
Marcus Philip Lewin |
Lancaster |
Steve Lloyd |
QMUL |
Francesca Di Lodovico |
QMUL |
John Loizides |
UCL |
Kenneth Long |
Imperial |
Andrew John Lowe |
RHUL |
Robin Marshall |
Manchester |
Stephen J. Maxfield |
Liverpool |
Norman A McCubbin |
RAL |
Scott McGarvie |
RHUL |
Dustin McGivern |
UCL |
Ronan McNulty |
Dublin |
Sian Morgan |
Birmingham |
Mark Morley-Fletcher |
IPPP Durham |
Tamsin Moye |
Birmingham |
Ismail Mudhahir |
Manchester |
William John Murray |
RAL |
Tim Namsoo |
Bristol |
Irina Nasteva |
Manchester |
Marieke Navin |
Sheffield |
Dave Newbold |
Bristol |
Charlotte Newby |
Oxford |
Paul Newman |
Birmingham |
Peter Richard Norton |
RAL |
Matthew Noy |
Imperial |
Emily Laura Nurse |
Manchester |
Andres F. Osorio-Oliveros |
Manchester |
Matthew Palmer |
Cambridge |
Richard John Parry |
Liverpool |
Ken Peach |
RAL |
Sarah Pearce |
GridPP |
Matthew Richard Pearson |
RAL |
J M Pendlebury |
Sussex |
Jonathan David Perkin |
Sheffield |
William Plano |
Manchester |
Richard Platt |
Birmingham |
David Polley |
Bristol |
Tracey Pratt |
Liverpool |
Paul Prideaux |
Liverpool |
Peter Neil Ratoff |
Lancaster |
Gareth James Rogers |
RAL |
David Sankey |
RAL |
Subir Sarkar |
Oxford |
Katharine Schofield |
Liverpool |
Yves Schutz |
CERN |
Tara Shears |
Liverpool |
Claire Shepherd-Themistocleous |
RAL |
Anthony Ian Signal |
IPPP Durham |
Anne Small |
Lancaster |
Vincent Smith |
Bristol |
Aidan Smoker |
Dublin |
Stefan Soldner-Rembold |
Manchester |
James Stirling |
IPPP Durham |
Angelique Talbot |
IPPP Durham |
Marta Artamendi Tavera |
Manchester |
Pedro Teixeira-Dias |
RHUL |
Jennifer A Thomas |
UCL |
Paul Thompson |
Birmingham |
Mark Andrew Thomson |
Cambridge |
Ian Richard Tomalin |
RAL |
Christos Touramanis |
Liverpool |
Dimitrios Typaldos |
Birmingham |
Eirini Tziaferi |
Sheffield |
Thomas Underwood |
Manchester |
Christian Veelken |
Liverpool |
Richard Wade |
PPARC |
James Walder |
Lancaster |
Daniel Walker |
Bristol |
David Waters |
UCL |
Peter Watkins |
Birmingham |
Alan Watson |
Birmingham |
Nigel Watson |
RAL |
Ben Waugh |
UCL |
Glen White |
QMUL |
Chris Keay Wigmore |
Birmingham |
Jenny Williams |
Manchester |
Fergus Wilson |
Bristol |
John Allan Wilson |
Birmingham |
Sara-Madge Wynne |
Liverpool |